Serengeti Yasaları

Sean B. Carroll

Yaşam nasıl işliyor? Doğa, Afrika savanında ya da okyanusta doğru sayıda zebra ile aslanı ya da balığı nasıl üretiyor? Vücudumuz, organlarımızda ve kan dolaşımımızda doğru sayıda hücreyi nasıl üretiyor? Ödüllü biyolog ve yazar Sean B. Carroll Serengeti Yasaları kitabında, son derece basit ama bir o kadar da önemli soruların cevaplarını aramış öncü bilim insanlarının öykülerini anlatıyor ve onların keşiflerinin hem bizim hem de bağlı olduğumuz gezegenin sağlığı için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Financial Times‘ın (FT.com) 2016 yılı için seçtiği en iyi bilim kitaplarından biri.”

Nature.com’un 2016 yılı için seçtiği en iyi 20 bilim kitabından biri.”

“Phi Beta Kappa Topluluğu’nun 2017 yılı Bilim Ödülü için son listesindeki kitaplardan biri.”

 

Kitap Detayları

Dil

Türkçe

Çevirmen

Yazar Hakkında

Sean B. Carroll

Sean B. Carroll

Ödüllü bir bilim insanı, yazar, eğitimci ve yapımcı olan Sean B. Carroll, Howard Hughes Tıp Okulunda bulunan Bilim Eğitimi dalında müdür yardımcısıdır ve Madison bulunan Wisconsin Üniversitesi’ndeki Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde Allan Wilson Profesörüdür. Kitapları arasında “Endless Forms Most Beautiful“, “Brave Genius“ ve kurgu olmayan kitaplar dalında Ulusal Kitap Ödülü için finale kalan “Remarkable Creatures“ bulunmaktadır.

Serengeti Yasaları kitabında, yazar, etrafımızda ve içimizde olup biten şeylerin çoğunu şekillendiren temel kuralları ortaya çıkarmak için E. coli‘den fillere kadar uzanıyor.”

– Brian Switek, Wall Street Journal

Serengeti Yasaları, genel okurlara yönelik şimdiye kadar gördüğüm en iyi biyoloji kitaplarından biri. Bölümü ne olursa olsun her üniversite öğrencisinin bu kitabı okuması gerekiyor.”

– Andrew H. Knoll, Harvard Üniversitesi

“Büyük, cesur fikirlerle dolu etkileyici bir kitap.”

Nature