İnsanın Harikulade Öyküsü

Alice Roberts

Tanınmış bilim yazarı ve bilim belgeseli sunucusu Dr. Alicia Roberts karmaşık fikirleri sentezleme ve yoğun bilimsel bilgileri güzel ve anlaşılır düz yazılara aktarma konusunda sıra dışı bir yeteneğe sahip. Birmingham Üniversitesi’nde profesör olan Roberts bu çarpıcı kitabında, insan vücudunun bir kimyasaldan (DNA) canlı, his sahibi bir varlık haline nasıl mucizevi bir şekilde dönüştüğünü ortaya koyuyor. Roberts en son bilimsel keşifleri bir araya getirip dünyanın dört bir yanından bilim insanlarıyla gerçekleştirilen röportajlardan yararlanarak, evrimimizin hayranlık uyandıran fakat mükemmel olmaktan uzak bir şeyle sonuçlandığını gösteriyor. Bu kitap olduğumuz hale niçin ve nasıl geldiğimizi inceleyen, çeşitli embriyoloji, genetik, anatomi, evrim ve zooloji mercekleri aracılığıyla insan fizyonomisinin gelişimine bakan kendimiz ve çevremiz hakkında bir keşif hikayesi.

 

Kitap Detayları

Dil

Türkçe

Çevirmen

Yazar Hakkında

Alice Roberts

Alice Roberts

“Roberts’ın ilgi çekici kişisel tarzı sizi tek bir hücre olarak atalarınıza ve kendi kişisel başlangıçlarınıza, büyük bir çekiciliğin yazarı olarak ise kendisine bağlıyor. Roberts’ın kitabından beyninizden parmak uçlarınıza kadar eğlenmiş ve kendisi hakkında daha derin bir bilgiye sahip biri olarak çıkıyorsunuz.”

– Richard Dawkins

“Vücutlarımızın neden böyle olduklarına dair ustaca bir anlatım… Roberts, insan vücudunun harikulade öyküsünü anlatmak için embriyoloji, genetik, anatomi, evrim ve zoolojiyi ustaca ve bilinçli bir şekilde örüyor.”

– Adam Rutherford, The Guardian

“Alice Roberts bize gezegendeki en inanılmaz hikayeyi, insanın ortaya çıkışını anlatıyor. Bundan daha sıra dışı bir şey yok. Roberts’ın rehberlik ettiği insan vücudu turu bizi büyüleyici bir kendini keşif yolculuğuna çıkarıyor.”

– Desmond Morris